Aicinām uz Amatnieku centru Ludzā, Tālavijas ielā 27a uz kopā strādāšanu, lai  iemācītos jaunas interesantas amatu prasmes, papildinātu savas  zināšanas un galvenais – pavadītu laiku ar draugiem, gūtu prieku no interesantas darbošanās un celtu dzīvesprieku. Iegūsti jaunu hobiju!

Ludzas amatnieku centrs katra mēneša trešajā sestdienā pēc Zaļā tirgus  aicina uz Suprādku. Suprādkas ir  sena latgaļu tradīcija –garajos rudens ziemas vakaros strādāt kopā, lai sagatavotu saimniecībā nepieciešamās, praktiskas lietas katrs pats savai lietošanai. Tā saucamajās Suprādkās ne vien tika nodotas  sava aroda pamatprasmes bērniem, bet arī viens otram iemācīja jaunus darbu paņēmienus, neierastas krāsu un rakstu kompozīcijas, jaunu materiālu pielietojumu, kā arī,  darbojoties pārrunāja jaunumus, stāstīja senus notikumus, stāstus par dzīvi un darbu.

2009.gadā novembri četras sestdienas Ludzas amatnieku centrs piedalījhās projektā„Tradicionālo prasmju skola 2009”, ko organizēja Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra, un kurā piedalījās vēl amatu meistari vairāk nekā divdesmit Latvijas novados un pilsētās. Nodarbībās prasmju meistari interesentiem mācīja tradicionālas un autentiskas lietas – zivju kūpināšanu, putraimdesu gatavošanu, sklandraušu un maizes cepšanu, arheoloģisko rotu gatavošanu, daudzbalsīgo dziedāšanu, stāstu stāstīšanu, u.c.

Prasmju skola Ludzas amatnieku centrā projekta ietvaros interesenti kuplā skaitā un ar lielu dedzību apguva linu pakulu virves vīšanu un senu  latgaliešu zemnieku apavu -peterņu pīšanu, apaudu, celaiņu jostu seno un latgaļu sagšu izgatavošanu,  senlaicīgā stila adīšanu ar 1 adatu, vaska sveču liešanu un skalu grozu pīšanu. Vēlamies mācīt arī skrodera, senu podu meistara, kalēja, rotkaļa un linu apstrādes un vilnas sagatavošanas procesu līdz krāsainam dzīparam amatu noslēpumus, zeķu un cimdu adītāju prasmes. Arī latgaliešu tradicionālo ēdienu un dzērienu gatavošanas noslēpumus pie saimniecēm.

Plānojam Prasmju skolas tradīciju turpināt arī 2010.gadā, iesaistot ari ģimenes ar bērniem, organizējot tai skaitā arī vairāku dienu  nodarbības vasaras nometnē.

Sekojiet informācijai!

Tālavijas 27a, Ludza, LV-5701, Latvija,
65707203, 29467925,
65707202,
ligakondrate@inbox.lv