Lielākie kultūras pasākumi Ludzas novadā 2014 31.03.2014

21.jūnijs. Ludza.
" Lielais Latgaļu tirgus"
 
Ludzas pilskalnā jau sesto gadu Latgales un Pārnovadu amatu meistari, saimnieki un  dziedātāji sanāk kopā, lai svinētu Lielo Latgaļu tirgu un vasaras saulgriežus. Te varēs vērot seno amatu demonstrācijas Vides darbnīcās, izzināt amatu noslēpumus pie arodu meistariem, nopirkt to darinājumus sadzīvei vai priekam, piedalīties seno latgaļu cīņās, spēlēs, kā ari uzdziedāt vai uzdancot kopā ar latgaļiem folkloras kopām. Ar saules rietu iegriezīsim saules ritu vasaras saulstāvjos, visi kopā apdziedāsim sauli un Līgo svētkus pēc senām tradīcijām. Te būs interesanti ikvienam-gan lielam ,gan mazam. Pieaugušie varēs iegādāt ko gardu svētku galdam un izpriecāties, bērni izvizināties ar zirdziņiem , samīļot mājdzīvniekus vai iemācīties Latgales augus pīt Jāņu vainagus Dabas skolā. Tie patiešām ir skaisti un skanīgi svētki senākajā Latvijas pilsētā  pils kalnā bez maksas!
Pieteikties: Ludzas TIC, Baznīcas 42, Ludza, LV5701. Līga Kondrāte,Tel. +371 29467925,
tic@ludza.lvwww.ludza.lv ; www.ludzasamatnieki.lv;Skype:  ludza.tic

26.jūlijs, Ludza.
"Klaidoņu dienas Ludzā -2014”
Jau vairākus gadus ludzāniešus un viesus priecē motociklu parāde pa senās Ludzas ielām, kad motora rūkoņa atskan pat senās Ludzas pils drupās. Īpaša gaisotne un prieks valda Ludzas stadionā "Vārpa", kur notiek pasākums. Tur varēs vērot motociklistu paraugdemonstrējumus, kuros piedalīties aicināts katrs klātesošais, varēs vērot arī kādu neparastu šovu un mākslinieku uzstāšanos. Te būs iespēja satikt vecos un atrast jaunus draugus, lai kopā atpūsties pie alus kausa un deju mūzikas. Pasākums bez maksas.
      Kontakti:  MC „Lielceļa klaidoņi” Tel. +371 22067247

8.-10.auguts , Ludza.
"Ar sauli azotē”

Ludzas pilsētas svētki parasti notiek augusta sākumā vairāku dienu garumā. Uz svētkiem sabrauc gan bijušie ludzānieši, gan draugi un radi, gan  viesi no daudzām valstīm. Pilsēta saposta svētkiem piedāvā pasākumus visdažādākajām gaumēm: sacensības Mazā Ludzas ezera radziņā- pludmales volejbols, futbols, handbols, veiklības spēles bērniem, šahs un daudz kas cits  sporta cienītājiem,  viesmākslinieku un pašmāju mūzikas mīļotāju koncerti, vizināšanās ar plostu, izstādes muzejā un mākslas skolā, gardumi, Seno arodu diena Ludzas amatnieku centrā, vides darbnīcas un izklaides bērniem  un populārais  bērnu un jauniešu popmūzikas festivāls " Saules lietus Latgalē". Svētkos meklēsim sauli sejās un sirdīs.  Pasākumi bez maksas.
       Kontakti: Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvalde tel. +371 65707124,
sarma-s-z@inbox.lv, www.ludza.lv

13.septembris. Ludza
"Bīzī svātki" ( "Biezie svētki")
Šobrīd, kad ikviena ģimene kļūst arvien „zaļāka”, mācāmies mīlēt sevi un cienīt dabu, galdā likt vēlamies un mugurā vilkt pēc iespējas dabiskākas lietas. Ludzā piedāvājam svinēt "Bīzūs svātkus" ( "Biezos svētkus")- svētkus bez "E".
Rudenī, kad katrā mājā ienāk dabas bagātība, tāpēc tiks rīkoti rudens bagātību svētki. Lai noskaidrotu , cik biezs ir šī gada rudens, tiks organizētas ziedu, dārzeņu izstādes, radošās darbnīcas, koncerti, rudenīgais gājiens. Varēs nogaršot, izbaudīt, dzirdēt, redzēt , sajust- viss pašu vēderam, priekam un dvēselei, lai varam sauli un krāšņumu, bagātību paturēt visu garo ziemu!
Te sabrauks ļaudis no visa novada lai kopā, lai svinētu ari Ludzas novada 5 gadu jubileju, ar ģimenēm piedaloties sporta, kultūras aktivitātēs , bet pasākuma noslēgumā- Lielkoncerts
Pasākums bez maksas.
    Kontakti: Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvalde tel. +371 65707124,
sarma-s-z@inbox.lv, www.ludza.lv

Sarmīte Stapule-Zagorska
Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes
galvenā speciāliste kultūras jomā
t: +371 65707124, mob. +371 28608030LIELAIS LATGAĻU TIRGUS
14.06.2012

22.-23. jūnijā Ludzas pilskalnā

Lasīt vairāk ...


Ludzas amatnieku centrā jums ir iespēja nokļūt brīnumainā amatu un tradīciju pasaulē! 25.01.2010

Ludzas amatnieku centrā jums ir iespēja nokļūt brīnumainā amatu un tradīciju pasaulē!

Piesakies ekskursijai!

Interesentu un draugu grupām, īpaši bērniem piedāvājam iepazīties ar stāstu par latgaļu dzīves tradīcijām un arodiem senos laikos Latgalē.

Ekskursijas laikā gids seno latgaļu tērpā stāsta par senās Latgales cilvēkiem, sadzīvi, likumiem, par amatniecības vietu ģimenes sētas dzīvē, attīstību līdz mūsu dienām. Kopā ar citiem meistariem un aktīvi līdzdarbojoties apmeklētājiem, ierāda kādreizējos zemnieka sētā darītos darbus, centra meistari ierāda dažādu arodu prasmes, apmeklētājiem aktīvi līdzdarbojoties. Ir iespēja nobaudīt senos latgaļu cienastus.

Iepriekš piesakot vienojamies par ekskursijas laiku, ilgumu, piedāvājumu, cienastu latgaļu gaumē.

Cena- 1,50 Ls: pieaugušajiem, 1,- Ls: bērniem līdz 12 gadiem/pensionāriem.
Pusdienas par cenu pēc vienošanās.

Pieteikties:
pa tel. 29123749 vai29467925,
e-pastu: info@ludzasamatnieki.lv  vai  ligakondrate@inbox.lv


Arhīvs
2014 (1)   
2012 (1)   
2010 (1)   
Tālavijas 27a, Ludza, LV-5701, Latvija,
65707203, 29467925,
65707202,
ligakondrate@inbox.lv